Wycinka drzew

Wycinka drzew metodą alpinistyczną to nic innego, jak zastosowanie technik alpinistycznych przy pracach z zakresu przycinania i wycinania drzew. Wprowadzenie tych technik doprowadziło do szybszego i o wiele bezpieczniejszego wykonywania wycinkowych zadań szczególnie w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne metody.

Wycinanie drzew metodą alpinistyczną

Wszędzie tam, gdzie nie można użyć podnośników ze względu na ograniczoną ilość miejsca, taka metoda wycinki będzie idealnym rozwiązaniem. Z powodzeniem stosuje się ją na cmentarzach, przy liniach energetycznych, w parkach, aglomeracjach miejskich i małych ogrodach.

Metoda alpinistyczna, dzięki zastosowaniu linowego dostępu podczas wycinki, daje gwarancję precyzji cięcia, czego nie mogą zapewnić obszerne i inwazyjne podnośniki koszowe. Dzięki niej można bez problemu dotrzeć do miejsc ukrytych wewnątrz koron drzew, nie uszkadzając przy tym ich struktur. Takie precyzyjne wycinanie uszkodzonych lub chorych gałęzi daje wspaniałe rezultaty. Drzewa po przycięciu tą metodą wyglądają naturalnie. Nie są w bezmyślny sposób pozbawiane zbyt dużej ilości gałęzi i ich korona może się w dalszym ciągu swobodnie rozwijać, nabierając naturalnych kształtów. Źle przycięte drzewo traci swoje walory estetyczne i niestety często staje się karykaturą zdrowego drzewa. Dużym atutem tego rodzaju wycinki jest dbałość o estetykę. Prace pielęgnacyjne powinny zawsze być prowadzone w taki sposób, aby podkreślać naturalny wygląd drzew, nie okaleczając ich struktury.

Bezpieczne wycinanie drzew

Jeśli chcemy wyciąć całe drzewo, metoda alpinistyczna też sprawdzi się świetnie. Przy użyciu zabezpieczeń linowych ścina się drzewo sekcjami. Najpierw odcina się jego konary, a później pień. Taka technika pozwala na bezpieczne wycięcie nawet bardzo dużych okazów. Nie potrzebna jest wolna przestrzeń wokół drzewa, żeby mógł do niego podjechać ciężki sprzęt, a samo drzewo dzielone jest na fragmenty, więc nie musi mieć wolnej przestrzeni niezbędnej przy powalaniu.

Nasze działania skupiamy na obszarze takich miast jak Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Nakło, Świecie, Mogilno, Szubin, Żnin, Koronowo. Jeżeli zainteresowała Ciebie nasza oferta i mieszkasz na podanym obszarze to zapraszamy do kontaktu w celu zlecenia alpinistycznej wycinki drzew.

Oferta - wycinka drzew

Wycinka drzew

Wykonujemy usługi kompleksowo, łącznie z frezowaniem pni, zrębkowaniem i utylizacją gałęzi.

  • Ocena stanu drzew
  • Pielęgnacja drzew
  • Usuwanie zagrożeń
  • Wiązanie i usuwanie drzew
  • Redukcja koron
  • Sekcyjna ścinka drzew